La Liga: Fitore e Barcelones (VIDEO)
Albeu.com
Me dy golat e Messit (19' dhe 88'), Xavit (34') dhe Krkicit (42'), Barcelona ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në javët e fundit të kampionatit spanjoll. Barcelona si mysafir mposhti Villarrealin me rezultat 4:1.Me fitoren e sotme, Barcelona rritë diferencën në krye të tabelës së kampionatit spanjoll me Realin nga një në katër pikë, të paktën deri nesër, kur Real Madridi do të presë Osasunan në Santiago Bernabeu.Ja rezultatet:

Deportivo 0 : 1 Zaragoza
Xerez 2 : 1 Almeria
Tenerife 2 : 1 Racing Santander
Valladolid 0 : 0 Getafe
Malaga 1 : 1 Sporting Gijon
Espanyol 0 : 2 Valencia
Villarreal 1 : 4 BarcelonaJa golat:


Villarreal 1 : 4 Barcelona

Shtuar më 02/05/2010, ora 04:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori