La Liga, fitore e Real Madridit (VIDEO)
Albeu.com
Fitore e vështirë me rezultat 3-2 e Real Madridit kundër Osasunas, në sfidën që u zhvillua të dielën mbrëma në Santiago Bernabeu.Golat për Realin u shënuan nga Ronaldo (25' dhe 89') dhe Marcelo (44') ndërsa për Osasunan shënuan Carlos Aranda (7') dhe Krisztian Vadocz (43').

Me këtë fitore të madhe Real Madridi mban hapin me liderin Barcelonën që ka një pikë më shumë se Los Blancos, tri javë pa përfunduar Kampionati spanjoll.


Ja rezultatet:

Sevilla 3 : 1 Atletico Madrid
Real Madrid 3 : 2 Osasuna
Athletic 1 : 3 Mallorca (vazhdon ... )


Ja golat:

Real Madrid 3 : 2 Osasuna

Shtuar më 03/05/2010, ora 03:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori