La Liga, Real Madrid shenon fitore (VIDEO)
Albeu.com
Real Madrid ka mposhtur ekipin e Sporting Gijonit me rezultat 3:1. Golat për Realin janë shënuar nga Rafael van der Vaart (55'), Xabi Alonso (57') dhe Gonzalo Higuain (68') ndërsa golin e vetëm për Gijonin e ka shënuar David Barral (53').Real Madridi tash kryeson me tre pikë para Barcelonës, që nesër udhëton në fushë të Real Zaragozas.


Ja rezultatet:

Athletic 2 : 2 Getafe
Deportivo 0 : 2 Valladolid
Xerez 2 : 1 Tenerife
Real Madrid 3 : 1 Sporting Gijon
Espanyol 2 : 0 Sevilla


Ja golat:


Real Madrid 3 : 1 Sporting GijonAthletic 2 : 2 GetafeEspanyol 2 : 0 Sevilla
Shtuar më 21/03/2010, ora 04:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori