Lajm i madh për futbollin, tifozët do të lejohen në Superkupën e Evropës që luhet në shtator
UEFA ka dhënë një lajm fantastik për tifozët e futbollit.

Në Superkupën e Evropës mes Bayern Munichut dhe Sevillës që luhet në shtator në Budapest, do të lejohet të ketë tifozë.

Por, UEFA ka konfirmuar se do të lejohet të ketë tifozë në 30% të kapaciteteve.

Kjo pritet të jetë ndeshja e parë pas shpërthimit të pandemisë që do të jetë me tifozë.
Shtuar më 25/08/2020, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori