Lajm i mirë për Pirlon, rikthehen 2 futbollistë shumë të rëndësishëm te Juventus
Federico Chiesa dhe Paulo Dybala morën pjesë në seancën e plotë stërvitore të Juventusit sot, teksa do të jenë në dispozicion kundër Cagliari.

Juventsit pritej t'i mungonte Chiesa dhe Dybala, pasi po luftonin me probleme muskulore dhe një infeksion respektivisht, por kishte një befasi në raportin e sotëm nga Torino.

“Në seancën e sotme të pasdites në JTC, grupi, nën urdhrat e Z. Andrea Pirlo, punoi për teknikën dhe kombinimet. Paulo Dybala dhe Federico Chiesa gjithashtu arritën të stërviten për të gjithë sesionin me grupin “.

Të dy kishin humbur detyrën ndërkombëtare për shkak të shqetësimeve të tyre për palestër.

Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë ende jashtë fushe, kështu që Matthijs de Ligt do të marrë ndeshjen e tij të parë që prej ndërhyrjes kirurgjikale në shpatull në gusht.

Do të jetë një mbriotjej krejt e re e Merih Demiral, De Ligt dhe Danilo, të cilët ekspertët tashmë i referohen si 3D ose DDD, në lidhje me BBC-në e famshme të Barzagli-Bonucci-Chiellini.
Shtuar më 19/11/2020, ora 22:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori