Lajme false për transferimin e Ertrit Berishës tek Sampdoria, e ngatarruan me Valonin
Gafa e shekullit të XIX. Kështu është cilësuar nxjerrja e lajmit nga e përditshmja “Genoese”, e cila raportoi se portieri i kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ka arritur marrëveshjen me klubin e Sampdorias.

Në fakt lajmi duhet të ishte për sulmuesin kosovar të lindur në Suedi, Valon Berisha.

Media që publikoi lajmin për akordin e portierit të Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, e fshiu atë disa orë më vonë, dhe la të kuptohej që ka qenë një lapsus. /albeu.com/
Shtuar më 11/06/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori