Lajmi i tmerrshëm për tifozët e Interit, Icardi gati për vizitat mjekësore tek Real Madrid
Pëlqej
Mbetet si çështje në ajër deri në momenti kur zbardhet ndonjë detaj. Shumë javë ka që përflitet se Maurito Icardi do ta braktisë Italinë për të shkuar në Spanjë. Dukej dhe duket e pabesueshme por sipas mediave spanjolle kjo çëshje ka marrë fund.

"El Chiringuito" raporton se kjo çështje është mbyllur dhe Icardido i bashkohet Realit të Madridit që në janarë. Real Madridi ka ofruar 80 mln euro për argjentinasin dhe çdo gjë është mbyllur me atë ofertë. Në ofertë madrilenët kanë përfshirë dhe 12 mln të tjera bonuse. Ndërsa ëpr vetë argjentinasin një pagë vjetore prej 9 mln eurosh.

Vizitat mjekësore të argjentinasit në Bernabeo do të kryhen me 26 dhjetor. Ditë këto në të cilët do jetë atmosfera e El Clasicos. Pavarësisht se argjentinasi do i'u bashkohet mbretërve në janar. Përmë shumë na mbetët ti afrohemi kësaj date dhe të presim nëse spekullimet janë plotësisht të vërteta, pasi nuk ka asnjë reagim nga të dyja palët. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2017, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori