Lambert nënshkruan me Liverpoolin (FOTO-LAJM)

Pas 17 vitesh sulmuesi anglez Rickie Lambert është rikthyer në Anfield për të luajtur për skuadrën e Liverpoolit. Për 32 vjeçarin e transferuar nga Southamptoni, ekipi nga Anfield do të paguajë 4.5 milion funte por kjo shumë rritet deri në 9 milionë funte, në bazë të paraqitjeve të lojtarit dhe sukseseve të Liverpoolit.


“Nuk mund ta besoj këtë. E kam dashur këtë klub gjatë tërë jetës. Jam larguar nga këtu 17 vjet më parë, por nuk kam ndalur së dashuri këtë klub. Gjithmonë kam ëndërruar të luaj për Liverpoolin. Nuk besoja se kjo mundësi do më vinte. E di sa i madh është Liverpooli dhe kjo do të thotë gjithçka për mua” eshte shprehur Lambert. /albeu.com/Shtuar më 02/06/2014, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori