Lampard flet pas fitores me Sevillan: Giroud është i pabesueshëm
Chelsea arriti të siguronte një fitore spektakolare ndaj Sevillas në Championa League.

Sulmuesi francez, Giroud ishte fantastik, pasi ai realizoi të katër golat për ’blut’, ku vendosi rezultatin final në 4:0.

Pas ndeshjes foli edhe trajner i Chelseas, Lampard, i cili tha se është i befasuar me sulmuesi francez dhe se e gjithë skuadra e tij tregua një paraqitje të mirë.

"Jam i kënaqur me të, i kënaqur me ekipin. Nuk di se çfarë të the më shumë.

"Olivier është i pabesueshëm, pikë e plotë. Jo vetëm për ne, por edhe për Kombëtaren e tij, ai është atje me një futbollist ishkëlqyer, ai ka statistika fantastic", tha Lampard.
Shtuar më 03/12/2020, ora 08:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori