Lampard kundër kritikëve: Chelsean konkurrent për titullin kampion
Frank Lampard ua ka tërhequr vërejtjen kritikëve që të mos e përjashtojnë nga lufta për titull Chelsean.

City është tetë pikë larg nga Unitedi dhe Tottenhami në maje të tabelës pas 11 ndeshjeve, me Chelsean që është nëntë pikë prapa në vendin e katërt.

“Do të jetë vështirë këtë vit pas këtij starti të Cityt. Realiteti është se ata kanë krijuar distancë në tabelë dhe kanë skuadër të fortë”.

Mendoj se Chelea po lufton për dy frontet, në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën Premier”.

Mendoj se Chelsea do të jetë konkurrues deri në fund. Të shohim, City ka luajtur shumë mirë, por performanca ndaj Unitedit nga Chelsaea ishte mjaft mbresëlënëse”.

“Nëse Chelsea luan në atë nivel, mund të mposhtë secilin ekip”, deklaroi Lampard. /Albeu.com /
Shtuar më 09/11/2017, ora 16:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori