Largimi i Eriksen sjell te Interi De Paul
Merkato e Interit për muajin janar, përsa i takon mesfushës është e lidhur ngushtë me shitjen e Christian Eriksen, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit Conte.

Me largimin e danezit, drejtori sportiv Marotta mund të nisë punën për t’i dhuruar një tjetër mesfushor trajnerit. I perferuari i zikaltërve mbetet Kante, por duke parë vështirësitë për të arritur te lojtari i Chelsea, alternativa kryesore që mund që mund të ndërlidhë cilësinë dhe aftësinë për t’u përshtatur me lojën lidhet me identikitin e Rodrigo De Paul, të cilin Interi e ka kërkuar edhe më parë, zgjidhje kjo që do ta mbante Barellan sërish në krye të mbrojtjes.

Shtuar më 30/11/2020, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori