Largohet Conte, shikoni sesa para ka humbur Chelsea për trajnerët e shkarkuar (FOTO LAJM)

Chelsea zyrtarisht e ka larguar nga drejtimi i skuadrës teknikun italian, Antonio Conte. Ky ishte një largim paksa i çuditshëm pasi trajneri është parë të stërvitë grupin e skuadrës për përgatitjet e para sezonit.

Largimi i tij nga stoli ishte një kontratë e prishur përpara kohe dhe për tu larguar në paqe presidenti roman Abramovich është detyruar ti paguajë italianit plotë 9 milionë paund.

Rastet kur ekipi londinez ka larguar trajnerët përpara mbarimit të kontratës dhe i është dashur të paguajë një dëmshpërblim arrinë shifrën e 90 milionë paundëve. Asnjë ekip tjetër nuk e ka bërë këtë gjë më parë, por milarderi rus “nuk do t’ia dijë” për financat. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori