Lazio me Muriqin në lojë triumfon ndaj Dortmund (VIDEO)
Një fitore me vlerë më shumë se tre pikë.

Një sukses kundër ekipit më të fortë në grupin F që sjell Lazion në krye të grupit së bashku me Club Brugge dhe rrit shanset e kualifikimit në mënyrë eksponenciale pas 90 minutash.

Ndeshja në Olimpico midis Lazio dhe Borussia Dortmund, ndeshja debutuese në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2020/21, përfundoi 3-1.

Tri ditë pas humbjes së tmerrshme kundër Sampdoria, ekipi i Inzaghi dha një tjetër paraqitje tjetër këtë mbrëmje.

Dhe 13 vjet pas herës së fundit ai gjeti përsëri Champions League me një fitore shumë të rëndësishme.

Meritë e super Immobile, i rikthyer në fushë, por edhe sidomos e Luiz Felipe dhe Akpa. Vetë, Haaland nuk mjaftoi te Dortmund.
Shtuar më 20/10/2020, ora 23:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori