Lazio prezanton mbrojtësin, nuk është Mustafi
Skuadra e Lazio-s ka gjetur mbrojtësin e ri. Klubi nga Italia sot do ta prezantoj lojtarin, Mateo Musacchio.

Dje drejtori sportiv, Igli Tare tha dje se klubi do ta bëjë një blerje të një mbrojtës.

U mendua se ky mbrojtës do të jetë Shkodran Mustafi – pasi ky i fundit pritet ta ndërpresë kontratën me klubin e Arsenalit.

Megjithatë, mbrojtësi i ri i klubit ‘Biancocelesti’ do të jetë ish-mbrojtësi i AC Milan, Musacchio.

30-vjeçari ka luajtur edhe për klubin e Villarreal gjatë sezoneve 2010/2017 si dhe për River Platen gjatë vitit 2006 dhe 2009.
Shtuar më 27/01/2021, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori