Lazio thyen një rekord në Europa League
Lazio bëhet klubi i katër në Europë që arrin të shënoi 100 gola në Europa League, pas Villarrealit, RB Salzburgut dhe Athletic Bilbaos

Shqiponjat arritën shifrën treshifrore këtë mbrëmje duke mposhtur Olympique Marseille me rezultatin 2-1.

Marco Parolo shënoi golin e 99-të kurse finalizimi Joaquin Correa shënoi golin historik të 100 në këtë garë.

E vetmja skuadër që ka shënuar kaq gola është Villarreal, Salzburg dhe Athletic Bilbao.

Këtu përfshihen golat vetëm nga faza e grupeve deri në finale por jo edhe atë në fazën preliminare.
Shtuar më 08/11/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori