Le Mercedes-in për avionin 3 herë më të shpejtë (FOTO LAJM)

Ish piloti i "Shigjetave të Arta" Lewis Hamilton provoi ndjeshmërinë dhe shijen që të ofrojnë "Shigjetat e Kuqe". Britaniku i Mercedes GP pilotoi për 30 minuta një prej avionëve të Forcave Ajrore Mbretërore angleze në bazën ajorore të Lincolnshire.

Hamilton pati fatin të drejtotjë një avion të tipit Hawk, i cili është tre herë më i shpejtë se makina që ai piloton në Formula 1, 650 mph.

Gjithçka ndodhi pak ditë para Çmimit të Madh të Silverstone në Britaninë e Madhe. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2013, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori