Leao për Ibran: Është i fortë në fushë, por jasht saj është gallatë
Ylli i Milanit, Rafael Leao është shprehur i lumtur që ka undësinë të luaj më një nga futbollistët më të mirë në botë, Zlatan Ibrahimovic.

Portugezi ka thënë se Ibrahimovic është si një vëlla i madh për të, dhe se është shumë qejf që luan me atë.

"Ibra është si vëlla i madh për mua. Ai gjithmonë më ka ndihmuar të jem një lojtar më i mirë, dhe ju mund ta shihni diferencën kur ai është në fushë" ka thënë Leao.

"Ai është i fortë në fushë, por jashtë saj, ai është shumë gallatë" ka thënë më tej Rafael .

20 vjeçari Leao ka hasur në vështirësi të marrë minutat maksimale, por përmirësime në lojën e tij po vërehen.
Shtuar më 15/02/2020, ora 08:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori