Legjenda angleze: Messi është një jashtëtokësorë
Legjenda e Anglisë, Gary Lineker i ka thurur lëvdata yllit argjentinas, Lionel Messi në prag të sfidës Totenham-Barcelona. Në intervistën për “Barça TV”, Lineker tha se Messi është një jashtëtokësorë.

“Ai është futbollisti më i mirë që ka veshur këpucët e futbollit ndonjëherë. Duket sikur ai e sheh lojën ndryshe nga të tjerët. Mendoj se ai nuk është një njëri i zakonshëm. Messi është shembull për botën e futbollit dhe për çdo person të ri që e luan këtë sport”, tha legjenda e Anglisë, Gary Lineker. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori