Legjenda e Interit i futet politikës
Mund të thuhet me plotë gojë se Dejan Stankoviç i ka provuar të gjtiha në jetë. Ai ka qenë një futbollist me famë, ka luajtur për kombëtaren e vendit të tij, ka qenë menaxher dhe drejtues në UEFA ndërsa tani dëshiron të jetë një politikan.

Stankovic ka provuar të jetë edhe ndihmës trajnerin për pak kohë te Udinese me Stramaconin, ish-teknikun e Interit. Lajmet që vijnë nga Serbia e bëjnë ish-futbollistin Ministër të Sportit në Qeverinë Serbe.

Popullariteti që gëzon ish-mesfushori mund të luajë një rol kyç në propozimin e tij. Stankoviç u tërhoq nga futbolli i luajtur në vitin 2013. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori