Legjenda e Liverpoolit i thur elozhe mbrojtësit holandez
Pëlqej
Legjenda e Liverpoolit, Sami Hyypia dhe ka lavdëruar tej mase për mbrojtësin, Virgil van Dijk.

Ish mbrojtësi i Liverpool, Sami Hyypia beson se van Dijk ka ndryshuar tërësisht skuadrën duke përmirësuar sezonin e tyre në Premier League dhe duke i dërguar ata në gjysmëfinale të UEFA Champions League.

“Mendojë se ishte një vendim i mirë që nënshkruan më të”, tha Hyypia.

“Ai duket se është një lider me kualitet për të cilin të gjithë flasin. Mendojë se ai të gjithëve ju ka dhënë fuqi në mbrojtje dhe kjo tregon klasin e tij. Liverpool ka pas nevojë për një lider të tillë”, deklaroi Hyypia. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori