Legjenda kolumbiane: Messi nuk ka si të shkojë në Botëror kur luan me gomerë
Legjenda kolumbiane, Faustino Asprilla, i ka dalë në mbrojtje Lionel Messit, ndërsa ka ofenduar pjesën tjetër të skuadrës.

“Si mund të luajnë ndryshe me një ekip të mbushur me plot gomarë? I shkreti, luante në fushë me lojtarë që janë të zotë vetëm të shesin gazeta… Futni në lojë lojtarë të vërtet. Messi kishte tre topa dhe ua futi frikën, është vështirë të luash me bukëpjekës”, ka thënë Asprilla.

Messi dhe Kombëtarja e tij rrezikojnë të kualifikohen për në Kupën e Botës 2018 dhe ky është faji i gjithë Kombëtares dhe jo vetëm i Messit. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2017, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori