Leicester City – Chelsea, formacionet e mundshme
Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Leicester Cityt dhe Chelseas, e vlefshme për javën e 18-të të Premierligës.

Dy skuadrat synojnë vetëm fitore që të ngrihen sa më lartë në tabelë.

Vendasit do jenë pa Dennis Praet që është duke u shëruar nga dëmtimi, ndërsa te "Blutë" pritet të mungojë N’Golo Kante për të njëjtën arsye.

Formacionet e mundshme:

Leicester City (4-2-3-1): Schmeichel; Castagne, Fofana, Evans, Justin; Tielemans, Ndidi; Barnes, Maddison, Albrighton; Vardy.

Chelsea (4-3-3): Mendy; Chilwell, Silva, Zouma, James; Kovacic, Jorginho, Mount; Hudson-Odoi, Abraham, Ziyech.

Shtuar më 19/01/2021, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori