Leipzig i përgjigjet Liverpoolit për transferimin e Keitas në janar
Faqja zyrtare e Leipzigut ka deklaruar se mesfushori energjik Naby Keita nuk do t’i bashkohet Liverpoolit gjatë janarit dhe kalimi i tij do të bëhet vetëm gjatë verës.

Naby Keita do të mbetet lojtar i RB Leipzigut deri më 30 qershor 2018″.

“Duam t’iu japim fund spekulimeve për një transferim të tij në janar tek Liverpooli”, shkruan faqja zyrtare e Leipzigut.

Kështu, Reds duhet të kthejnë shikimin tek më i përfoluri gjermani i Schalkes, Leon Goretzka./albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori