Leo Messi thellon rekordin e tij në Spanjë (FOTO LAJM)

Messi ka thelluar rekordin për gola të shënuara në stadiume të ndryshme në Spanjë në kuadër të La Ligas.

Me supergolin që realizoi sonte kundër Las Palmasit në stadiumin “Gran Canaria”, Leo Messi ka çuar numrin e finalizimeve në 36 stadiume të ndryshme në Spanjë.

Kështu ai ka lënë prapa Raul Gonzalesin që ka shënuar me fanllën e Real Madridit në 33 stadiume të ndryshme.

Ky ishte goli i 23 i Messit në La Liga, më i miri në Spanjë – ndërsa ka vetëm një më pak se Kane dhe Cavani që janë më të mirët në Evropë aktualisht me nga 24. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori