Leonardo, trajner i ekipit ku luajnë yjet e plakur
Pëlqej
Leonardo ka gjetur një punë në superligën e shtetit turk. Braziliani raportohet se do të jetë trajner i ri skuadrës së Antalyasporit.

Kjo e fundit ditë më parë kam shkarkuar nga posti i trajnerit, Riza Calimbay, shkaku i rezultateve të dobëta në fillim sezonin e ri. Braziliani ka pranuar një kontratë dyvjeçare me dy milionë euro në sezon.

Kujtojmë se skuadra turke në ekip ka emra të mëdhenj të futbollit botëror duke përfshirë kamerunasin, Samuel Eto’o apo francezët me eksperiencë Jermy Menez dhe Samir Nasri.

Ish-mesfushori brazilian pas eksperiencës me Interin në vitin 2011 ishte drejtor sportiv i PSG-së, por në 3 vitet e fundit, ka qenë analist në TV. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2017, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori