Lewandowski bëhet lojtari i parë jo-gjerman që arrin shifrën e 200 golave në Bundesliga
Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka arritur kuotën e 200 golave në kampionatin gjerman.

Polaku ka realizuar deri më tani 200 golaBundesliga duke u bërë lojtari i parë jo-gjerman që arrin diçka të tillë.

Me dy golat e shënuara në fitoren 5-0 të Bayernit ndaj Borussia Dortmundit, Leëa tashmë ka 201 golaBundesliga.

30-vjeçari i ka shënuar 74 gola me fanellën e Dortmundit, ndërsa 127 me Bayern.

Polaku është i pesti në listën e golashënuesve më të mirë në histori të Bundesligas, ku para tij janë Gerd Muller, Klaus Fischer, Jupp Heynckes dhe Manfred Burgsmuller.
Shtuar më 07/04/2019, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori