Lewandowski kërkon nga ekipi i tij të mos shfokusohet nga festat
Bayernin do të udhëtojë drejt Stuttgartit, para se Bayerni të mbyllë vitin ndaj DortmunditKupën e Gjermanisë katër ditë më vonë.

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, ka kërkuar fokus para festave të fundvitit.

“Nuk mund të mendosh për Krishtlindjet ende”.

“Ne duhet të jemi të kujdesshëm për ndeshjen e fundit të vitit ndaj Dortmundit. Ne e dimë se kemi luajtur dhe kemi humbur dy ndeshje në Kupë ndaj Dortmundit”.

“Ne tashmë kemi mposhtur Leipzigun dy herë në Kupë dhe tash vjen Dortmundi, dy prej kundërshtarëve më të mëdhenj në Gjermani. Ne duhet të qëndrojmë të fokusuar dhe fizikisht të japim gjithçka”, potencoi Heynckes. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2017, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori