Liga në Kombeve, Kosova siguron fazën Play Off
Kosova dje në mbrë mje shkatërroi 4-0 Azerbaxhanin në stadimin Fadil Vokrri, duke siguruar dhe kalimin në fazë n Play Off.
Edhe pse ka pak kohë që ë shtë krijuar si kombëtare, ajo na bë ri të gjithë krenar ne shqiptarve.

Arbër Zeneli prishi ekuilibrat me një gol të bukur që në minutën e dytë. Kosova kishte shanse të tjera për të krijuar një avantazh komod, por nuk mundi ta bënte këtë para pushimit.

Në fraksionin e dytë ishte sërish Zeneli që tundi rrjetën e portierit Agajev, ndërsa stadiumi “Fadil Vokrri” shpërtheu në festë


Këtë radhë mbrojtësi Rrahmani vendosi emrin në listën e shënuesve në një ndeshje e cila shkoi në rrjedhën logjike, jo vetëm me kaq.
Sulmuesi i Herenven, Arbër Zeneli mbylli mbrëmjen e makthit për Azerbajxhanin me golin e 3 personal, duke mbajtur Kosovën në vendin e parë në grup. /albeu.com/


Shtuar më 21/11/2018, ora 09:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori