Lionel emërohet trajner i ri i Argjentinës
Argjentina dështoi në Botërorin e "Rusia 2018", ku me shumë vështirësi arriti të kalojë fazën e grupeve por më pas u eliminua nga Kompionët e Botës, Franca.

Pas kësaj Argjentina e pa të arsyeshme të bënte disa ndryshime me drejtuesit e klubi ku u shkarkua edhe trajneri Sampaoli.

Tashmë në vend të tij është emëruar Lionel Scaloni dhe si ndihmës i tij do të jetë Pablo Aimar.

Scaloni ka qenë pjesë e Argjentinës kampione bote për 20 vjeçarët në vitin 1997.

Botërorin e Rusisë Scalon iishte pjesë e stafit drejtues dhe është një nga personat që ka marrëdhënie të shkëlqyer me të gjithë. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2018, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori