Lionel Messi shkruan historinë në Champions League
Lionel Messi ka shkruar historinë në kompeticionin më të lavdishëm, UEFA Champions League.

Ylli i Barcelonës po zhvillon ndeshjen e 130-të në garat evropiane.

Messi sonte ndaj Lyon po bën paraqitjen e 130 në kompeticionet evropiane.

Kujtojmë se lojtari me më së shumti paraqitje në Evropë është Iker Casillas, me 178 ndeshje, i ndjekur nga Cristiano Ronaldo me 162 ndeshje.

Lojtarët me më së shumti paraqitje:

• Iker Casillas – 178 ndeshje

Cristiano Ronaldo – 162

• Xavi Hernandez – 157

• Ryan Giggs – 151

• Raul Gonzales – 144

• Paolo Maldini – 139 paraqitje

• Andres Iniesta – 132

• Clarence Seedorf – 131 paraqitje

Lionel Messi dhe Paul Scholes – 130 paraqitje
Shtuar më 19/02/2019, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori