Lipi: Gattuso është trajneri që më ngjan më shumë, di të menaxhojë skuadrën
Trajneri kampion i Kupës së Botës në vitin 2006 me Italinë ka treguar teknikun që i ngjan më shumë, ndërsa ka përzgjedhur Genaro Gattuson.

Marcelo Lipi shprehet se trajneri aktual i Napolit di të menaxhojë dhe organizojë skuadrën.

"Kush nga trajnerët e sotëm më përngjan më shumë? Pyetje e vështirë, edhe pse e pranoj se edhe mua më pëlqen të bëj disa kombinime. Të themi se në menaxhimin e raporteve me skuadrënngjan më shumë Gattuso. E ka të njëjtën mënyrë të të bërit të gjërave, që kisha dhe unë. Dhe këtë ma thotë shpesh. Gattuso nuk është një që ka vetëm nerva, është një di të organizojë dhe menaxhojë skuadrën", u shpreh Lipi.
Shtuar më 15/01/2021, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori