Lista e lojtarëve që kanë luajtur me të dyja klubet, Barcelona dhe Chelsea
Pëlqej
Barcelona dhe Chelsea historikisht kanë ditur të zhvillojnë një ndeshje spektakolare midis njëra-tjetrës.

Së fundmi ata u takuan në fazën e 1/16 ku Barcelona në ndeshjen e parë rrëmbeu një barazim 1-1 që do të jetë problematik për blut e Londrës në ndeshjen e sotme. Por këto dy ekipe rivalë janë vetëm në fushë pasi në merkato dy ekipet kanë pasur shumë hyrje-dalje të lojtarëve që kanë qenë pjesë e të dyja klubeve.

Kjo është lista e lojtarëve: Bogarde, Mark Hughes, Ferrer, Zenden, Petit, Quaresma, Belletti, Deco, Eto’o, Gudjohnsen, Pedro, Oriol Romeu, Fabregas. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 15:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori