Lista e lojtarëve që meriton respekt, veteranët që nuk dinë ta braktisin kurrë ekipin e zemrës
Pëlqej
Observatori ndërkombëtar i futbollit (CIES) ka publikuar renditjen e veteranëve që nuk kanë ditur kurrë të heqin dorë nga ekipi i tyrei jetës. Në listë ka mjaft legjenda ku gjithsecili është një ikonë për klubin.

Në krye të listës është Gianluigi Buffon, që është te Juventusi që 17 vite.

Lista ka emra si Daniele De Rossi i Romës, Xabi Prieto i Real Sociedad, Lione Messi me Barcelonën, Sergio Ramos me Real Madridin dhe Giorgio Chiellini me Juventusin.
Renditja :

Gianluigi Buffon – Juventus, 17 vite

Sergio Pellissier – Chievo 16.5 vite

Andres Iniesta – Barcelona 16 vite

Roman Weidenfeller – Dortmund, 16 vite

Leon Britton – Sëansea, 15.5 vite

Laurent Pionner – Montpellier, 15.5 vite

Daniele De Rossi – Roma, 15.5 vite

Xabi PrietoReal Sociedad, 15 vite

David Gracia – Las Palmas, 15 vite

Loic Perrin – St. Etienne, 15 vite

Julian Speroni – Crystal Palace, 14 vite

Lionel Messi – Barcelona, 14 vite

Alexander Meier – Frankfurt, 14 vite

Sergio Ramos – Real Madrid, 13 vite

Giorgio Chiellini – Juventus 13 vite

Francesco Magnanelli – Sassuolo, 13 vite /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2018, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori