Lista e milanistëve "të zënë" me kombëtaret e tyre
Javën tjetër kampionatet europiane të futbollit do e bëjnë pushim dhe do i lenë rradhën miqësoreve të ekipeve kombëtare.

Kampionët e Italisë, Milan, do duhet të bëjë disa ditë pa disa prej lojtarëve të saj për shkak të angazhimit me kombëtaret respektive. Për herë të parë thirret në përfaqësuesen italiane, Injacio Abate. /albeu.com/

Ja cilët janë milanistët që do luajnë me kombëtaret e tyre:

ABATE - AQUILANI - NOCERINO

E premte 11 Nëntor - Poloni - Itali - Wroclaw
E martë 15 Novembre - Itali - Uruguaj - Romë

THIAGO SILVA

E enjte 10 Novembre - Gabon - Brazil - Libreville
E hënë 14 Novembre - Brazil - Egjypt - Doha

IBRAHIMOVIÇ

E premte 11 Nëntor - Danimarkë - Suedi - Kopenaghen
E martë 15 Nëntor - Angli - Suedi - Londër

VAN BOMMEL

E premte 11 Nëntor - Hollandë - Zvicër - Amsterdam
E martë 15 Nëntor - Gjermani - Hollandë - Hamburg

YEPES

E premte 11 Nëntor - Kolombi-Venezuelë - Barranquilla
E martë 15 Nëntor - Kolombia-Argjentinë - Barranquilla

TAIWO

E shtunë 12 Nëntor - Nigeri - Botsvana
E martë 15 Nëntor - Nigeri - Zambia

EL SHAARAWY

E enjte 10 Nëntor - Turqi U.21-Italia U.21 - Stamboll
Emartë 15 Nëntor - Itali U.21 -Hungari U.21 - Casarano

DE SCIGLIO

E mërkurë 9 Nëntor - Itali U.20-Gana U.20 - Viterbo
Shtuar më 07/11/2011, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori