Lista e UEFA-s; kryesojne Real, Bayern dhe Milan
Albeu.com
UEFA zgjodhi ekipet me te sukseshme te Europes. kryeson Real Madrid. Pasojne Bayern Munih, Milan dhe Manchester United. Lexoni listen... Ja lista e UEFA-s:

Ekipi L F B H A H P
1. Real Madrid 299 173 52 74 654 334 398
2. Bayern Münih 216 115 55 46 400 215 285
3. Milan 197 107 46 44 346 168 258
4. Man Utd. 180 99 41 40 352 181 239
5. Juventus 185 94 42 49 306 186 230
6. Barcelona 169 95 38 36 320 177 228
7. Benfica 171 81 40 50 312 182 202
8. Liverpool 143 82 31 30 256 113 195
9. Ajax 155 77 37 41 249 150 191
10. Dinamo Kiev 171 77 36 58 253 200 190
11. Porto 151 64 37 50 222 166 165
12. Anderlecht 158 61 34 63 227 238 156
13. Inter 118 59 36 23 174 103 154
14. Rangers 135 56 31 48 212 186 143
15. Celtic 118 60 20 38 194 124 140
16. PSV 137 53 32 52 189 163 138
17. Galatasaray 131 48 32 51 172 187 128
18. C.Zvezda 104 54 18 32 211 133 126
19. Arsenal 101 46 27 28 146 101 119
20. Sparta Prag 120 44 27 49 155 168 115
51. Fenerbahce 67 19 9 39 69 125 47
68. Behiktash 48 14 10 24 45 77 38
99. Teabzonspor 20 9 2 9 20 26 20
Shtuar më 23/09/2007, ora 14:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori