Lista paraprake: Ja 30 kampionët e Spanjës për "Brazil 2014" (FOTO LAJM)

Portierë: CASILLAS
Vincente Del Bosque ka publikuar listën paraprake të Spanjë për Botërorin "Brazil 2014". "Furitë e Kuqe", që do të tentojnë të ruajnë kurorën e kampionit fituar në Afrikën e Jugut, nuk do të kenë me vete Jose Maria Callejon të Napolit, ndërsa është ftuar Fernando Llorente si dhe dy napolitanët Pepe Reina dhe Raul Albiol.

Ekipi me më shumë emra është Barcelona me 7 futbollistë, ndërsa Real Madrid me 4.

Risi përbëjnë ftesat për Iturraspen dhe Dani Carvajal. /albeu.com/PORTIERË: Casillas, Reina, De Gea.

MBROJTËS: Azpilicueta, Pique, Ramos, Alba, Moreno, Martinez, Albiol, Juanfran, Carvajal.

MESFUSHORË: Busquets, Xabi Alonso, Koke, Iturraspe, Xavi, Thiago Alcantara, Pedro, Navas, Mata, Cazorla, Iniesta.

SULMUES: Diego Costa, Villa, Torres, Negredo, Llorente.
Shtuar më 13/05/2014, ora 13:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori