LISTA/ Pirlo me shumë mungesa për sfidën me Crotonen
Juventus ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Crotones.

Chiellini dhe Bonucci mungojnë shkaku i lëndimeve, ndërsa Rabiot është duke vuajtur suspendimin me një ndeshje mos-lojë.

Dybala ende mungon dhe nuk është i gatshëm as për këtë sfidë, ndërsa Ramsey është rikthyer në skuadër. Risi në skuadrën "Bianconere" janë lojtarët e ftuar nga skuadra U-23, Di Pardo, Dragustin, Frabotta, Peeters dhe Fagioli.

Morata pritet të qëndrojë në bankën rezervë, shkaku i marrjes se një virusi, që nuk ka lidhje me COVID-19.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar me Crotonen:

Portier: Szcesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtës: De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Demiral, Di Pardo, Dragustin, Frabotta

Mesfushorë: Ramsey, McKennie, Chiesa, Bentancur, Bernardeschi, Fagioli, Kulusevski, Peeters

Sulmues: Ronaldo, Morata
Shtuar më 22/02/2021, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori