Liverpool, 3 kandidatë për të zëvëndësuar Suarez-in (FOTO LAJM)

Radamel Falcao - Monaco
Pëlqej
Një sulmues të klasit botëror për të mbushur vendin bosh që la Luis Suarez. Këtu po bazohet merkatoja e Liverpool, siç shprehet edhe vetë tekniku i "The Reds" Brendan Rodgers. Dy janë objektivat primarë të klubit nga "Anfield Road": Radamel Falcao dhe Edinson Cavani, por mbetet edhe opsioni Samuel Eto'o.

"Paratë i kemi dhe do shohim të përmirësohemi deri në ditën e fundit të merkatos. Nuk është e lehtë të marrësh një sulmues të nivelit të lartë por duhet ta provojmë", shprehet Rodgers.

Për 28-vjeçarin kolumbian interesohet edhe Real Madrid, ndërsa përsa i përket "El Matador" ky i fundit nuk ka shumë dëshirë të lerë Parisin. /albeu.com/


Shtuar më 16/08/2014, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori