Liverpool dhe Arsenal bëjnë hapa false (VIDEO)
Premier Liga
Të dyja klubet më të njohura angleze të Premier Ligës kanë hedhur nga një hap flas në kampionat pasi janë mundur të dyja respektivisht nga Aston Villa dhe skuadra e Tottenham.

Në javën e parafundit të Premier Ligës Liverpool është mundur në Anfield nga Tottenham me rezultatin 2-0. Tottenham me këtë rezultat i ka marrë vendin e pestë skuadrës së Liverpool dhe kjo bën që Liverpool të rrezikojv pjesmarrjen në Kupat e Europës sezonin e ardhshëm. Për Tottenham shënuan Van der Vaart në minutën e 9' dhe Modric me 11-metërsh në minutën e 56'.

Një hap fals ka hedhur edhe Arsenal i cili është munudr nga Aston Villa me rezultatin 2-1 në stadiumin Emirates. Me këtë humbje arsenal rrezikon vendin e tretë pasi ndodhet vetëm dy pikë diferencë me Manchester City. Për Aston Villan shënoi Bent në minutat 11' dhe 15', kurse për arsenal shënoi në minutën e 90 Van Persie.

Ja disa rezultate të tjera:

Wigan-West Ham 3-2
Birmingham-Fulham 0-2 /albeu.com/

Shikoni golat:

Liverpool-Tottenham 0-2

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=UvWq7FOuN6YrepQh" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=UvWq7FOuN6YrepQh" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=HFDNlSw3Jk0kjAvK" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=HFDNlSw3Jk0kjAvK" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

Arsenal-Aston Villa 1-2

http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/HmQMfKcnloBHKiofNKMg/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="357" allowFullScreen="true">
Shtuar më 15/05/2011, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori