Liverpool eshte kampioni i ri i Liges se Kampioneve
Albeu.com
Liverpool mundi mbreme ne penalti Milanin, pasi gjate 90 minutave dhe lojes shtese asnjera ekipe nuk mundi te kaloje ne epersi. Milani filloi mire lojen duke mbyllur pjesen e pare me rezultat 3:0. Ne pjesen e dyte Liverpool arriti qe te barazoje dhe me kete rezultat mbaruan 90 minutat. Me pas u luajten shtesat nga 15 minuta por kur edhe pas kesaj asnjeri nga ekipet nuk arriti te shenoj gol, u kalua ne penalti ku Liverpool ishte me i suksesshem dhe fitoi ndeshjen.
Shtuar më 26/05/2005, ora 15:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori