Liverpool - Licester City, formacionet e mundshme
Sonte (e diele) do zhvillohet super ndeshja angleze mes Liverpoolit dhe Leicester Cityt.

Dy skuadrat janë në pjesën e epërme të tabelës dhe do ‘luftojnë’ për pikët e plota në “Anfield”.

Vendasit kanë shumë probleme defensive, meqenëse janë pa treshen mbrojtëse Alexander-Arnold, Van Dijk dhe Gomez, që janë të lënduar.

Ndërsa, tek mysafirët janë të gjithë të gatshëm të nisin nga minuta e parë.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Williams, Matip, Phillips, Robertson; Fabinho, Thiago, Wijnaldum; Jota, Firmino, Mane.

Leicester (3-4-2-1): Schmeichel; Fofana, Evans, Fuchs; Justin, Mendy, Tielemans, Castagne; Barnes, Maddison; Vardy.

Shtuar më 22/11/2020, ora 10:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori