Liverpool pranë shitjes
Liverpool
Presidenti i Liverpoolit, Martin Broughton ka bërë të ditur se klubi i Liverpoolit është propozuar për tu blerë nga kompania New England Sports Ventures, (NESV), nga pronarët e tanishëm Tom Hicks dhe George Gillet. NESV zotëron disa kompani si Boston Red Sox baseball team, New England Sports Networks etj dhe pritet ti shtohet në pronësi edhe klubi I Liverpoolit. Pronari kryesor I kompanisë NESV është John W Henry dhe drejtues I saj është Thomas C. Werner. (albeu.com)
Shtuar më 06/10/2010, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori