E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Liverpool-United, formacionet zyrtare
Pas pak minutash starton edhe derbi i Anglisë Liverpool-Manchester United. Sfida e vlefshme për javën e tretë të Premier League luhet në "Anfield Road" dhe ndesh me njëra-tjetrën dy klubet me më histori në futbollin britanik dhe jo vetëm. Luis Suarez dhe Wayne Rooney janë dy mungesat e mëdha të takimit teksa trajneri i "Reds" i ka besuar sulmin dyshes Aspas-Sturridge, ndërsa Moyes Welbeck-Van Persie.

Liverpool pas dy takimeve të luajtura ka pikë të plota 6, ndërsa Djajtë e Kuq kanë 4 pikë. /albeu.com/

Ja formacionet zyrtare:

Liverpool (4-3-1-2) Mignolet, Jonhson, Skrtel, Agger, Enrique, Lucas, Henderson, Gerrard, Coutinho, Aspas, Sturridge. Tr: Rodgers

Man.Utd (4-4-2) De Gea, Jones, Ferdinand, Vidiç, Evra, Young, Cleverley, Carrick, Giggs, Welbeck, Van Persie. Tr: Moyes
Shtuar më 01/09/2013, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori