Liverpooli do ishte në zonën e rënies nga Premier League pa VAR
Liverpool do të ishte në nivel me Watford dhe një pikë larg nga siguria e qëndrimit në Premierligë pa përfitimin e vendimeve të VAR këtë sezon ka zbuluar një studim i Opta.

Sipas siguruesit të statistikave të futbollit, Reds kanë tubuar vetëm 23 pikë pa ndihmën e VAR-it.

Për këtë kishte reaguar edhe Pep Guardiola, trajneri i Manchester Cityt, i cili ka thënë se e dinte këtë gjë por tani e konfirmuan statistikat.

Aktualisht skuadra e Jurgen Klopp zë vendin e parë me 73 pikë, 22 pikë më shumë se sa Manchester City që mban vendin e dytë.
Shtuar më 03/02/2020, ora 22:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori