Liverpooli rikthehet tek fitorja (VIDEO)
Takimi ndërmjet Everton dhe Liverpool ka hapur javën e shtatë në Premierligës, angleze. Liverpool ka arritur të shënoj fitore si mysafire te skuadra e Everton me rezultatin 0;2.

Skuadra vendase nuk e filloi mire takimin pasi në minutën e 23' mbeti me një futbollist më pak në fushë pas ndëshkimit me karton të kuq të Rodwel.

Edhe pse skuadra e Liverpool pati rast të mirë shënimi në minutën 44' kur u akordua 11-metërsh, mirëpo Kuyt nuk arriti ta realizojë dhe pjesa e parë u mbyllë pa gola.

Në pjesën e dytë Liverpool nuk u ndal së sulmuari portën e vendasve dhe në minutën e 71' shënoi golin e epërsisë me anë të Andy Carroll.

Liverpool shënoi edhe golin e dytë në minutën e 82' me anë të Luis Suarez për ta shënuar fitoren e katërt në këtë stinorë. /albeu.com/

Shikoni golat:

name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=HckXUtmnVwqni8tp" />name="allowscriptaccess" value="always" />name="allowFullScreen" value="true" />
Shtuar më 01/10/2011, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori