Liverpul sfidon Chelsea për Lewandoskin
Sipas raportimeve të mediave polake, Liverpul është vënë në ndekje të sulmuesit të Borusia Dortmund, polakut Robert Lewandoski.

23-vjeçari i kampionëve gjermanë ka një kontratë që e mban të lidhur me klubin e "Luna Park" deri në qershorin e vitit 2014. Sulmuesi ka shënuar 7 gola në Bundesligë dhe është nën shënjestrën edhe të Chelsea.

Merkatot e ardhshme do tregojnë nëse gjermanët e Dortmund janë të gatshëm të heqin dorë nga benjamini i tyre. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2011, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori