Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Lojërat Olimpike për herë të parë me kaq shumë atletë
Albeu.com
Për herë të parë në lojërat olimpike do të marrin pjesë kaq shumë shtete dhe kaq shumë atletë. Këtë e konfimoi një ditë më parë kryetari i Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (KNO) Zhak Rog.Sipas kryetart te Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (KNO) Zhak Rog, në Lojërat Olimpike në Pekin do të marrin pjesë sportistë prej 205 shteteve, përderisa në lojërat në Athinë në vitin 2004 u paraqitën garues prej 201 vendeve. Ai shtoi se në LO-të e sivjeme 45 për qind e garuesve do të jenë femra, që është thuajse për pesë për qind më shumë sesa në lojërat e para katër viteve që u mbajtën në Athinë. Ndërkohë në Pekin gjithsej do të marrin pjesë rreth 10.000 garues dhe garuese nga mbarë bota.
Shtuar më 05/08/2008, ora 16:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori