Lojtarët e Crvena Zvezdës u hutuan nga gazetaret shqiptare
Gazeta serbe “Kurir” nuk mund të bëjë dot pa gjetur një “provokacija”. Edhe në një shkrim për atë që ndodhi në përballjen mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës ka gjetur një arsye për “të justifikuar” lojën e dobët të kampionëve të Serbisë.

Gazetaret magjepsëse shqiptarë lanë padyshim përshtypjen më të fortë në stadiumin e Tiranës” –thuhet në shkrimin e Kurir. Aty thuhet se gjithçka shkoi në mënyrë perfekte dhe pa incidente.

“Pjesëmarrësit në ndeshje mund të provokoheshin vetëm nga gazetaret provokuese shqiptare, të cilat i vunë zjarrin stadiumit në Tiranë”, – vijon artikulli.


Gazetaret provokuese nga Shqipëria ndezën imagjinatën e djemve në fushë. Ndoshta ato janë arsyeja pse lojtarët e Zvezda dukeshin të hutuar gjatë pjesës më të madhe të ndeshjes. Nëse po, i kuptojmë plotësisht ato”, – e mbyll “Kurir”.
Shtuar më 27/08/2020, ora 17:34
tetova
e Enjte 27 Gusht 2020, Ora 17:39
S"KAM KOMENT!!! POR DO TË THEM NJË GJË;
MJERRIM...
Jdjdj
e Enjte 27 Gusht 2020, Ora 18:16
Me te vertet mjerim ... rrespillaku edhe ne sport !!! Me bythe duan karier
sokoli
e Enjte 27 Gusht 2020, Ora 19:58
Disave ju ka bërë fytyra ma zi se b... mjerim pêr shqiptarët.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori