Lojtarët nuk i binden, Sarri rrezikon shkarkimin
Pëlqej
Chelsea po kalon një moment të vështirë në Premeir League, duke humbur dhe zonën "Champions" pas humbjes turpëruese në transfertë ndaj Manchester City-t, shkruan Albeu.com.

Synimi kryesor i Chelseat këtë sezon është zona Champions, teksa deri më tani nuk po ia del dot për të dytin vit radhazi.

Por tashmë në shinjestër është venë Maurico Sarri i cili ka vetëm 7 muaj në stolin e bluve dhe nuk po arrin të krijojë një bindëse tek lojtarët e tij, madje vetë ata nuk besojnë më tëk Italiani.

Megjithatë Sarri mund të shpëtojë nga shkarkimi në rast se Chelsea triumfon në Europa League.

Ndërkohë blutë janë në garë edhe për të fituar dy trofe në Angli "FA CUP" dhe "Carabao Cup", që mund të shpëtojnë pankinën e Sarrit në rast triumfi. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2019, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori