Lojtarët që kanë luajtur për Realin dhe PSG
Pëlqej
Në dy dekadat e fundit ka pasur njëtransferim të vazhdueshëm të lojtarëve që kanë luajtur për të dy skuadrat që përballen nesër në Champions League.

Vetëm 6 lojtarë kanë luajtur për Madridin dhe PSG, dy klubet më simbolike në Spanjë dhe në Francë, përcjell Albeu.com.

Këta janë:

Nicolas Anelka. Real Madrid (1999/2000) dhe PSG (dy etapa: 1995/97 & 2000/02)

Claude Makelele. Real Madrid (2000/03) dhe PSG (2008/11)

David Beckham. Real Madrid (2003/07) dhe PSG (2012/13)

Gabriel Heinze. Real Madrid (2007/09) dhe PSG (2001/04)

Lass Diarra. Real Madrid (2009/12) dhe PSG (2018..vazhdon)

Ángel Di María. Real Madrid (2010/14) dhe PSG (2015..vazhdon)./albeu.com/
Shtuar më 14/02/2018, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori